wtorek, 9 października 2012

Aranżacje ogrodów przydomowych, zakładanie ogrodu - galeria

Po krótkiej przerwie wracam do pisania postów na moim blogu ogrodniczym ponieważ wiedzę, że cieszy się on waszym zainteresowaniem prawie tak jak mój blog o podróżach http://blogiempomapie.blogspot.com.

W dzisiejszym wpisie zapoznam was z tematem aranżacji ogrodów przydomowych czyli innymi słowy mówiąc pokaże jak powinno planować i zakładać ogród. Niestety nie mam wykształcenia w tym kierunku i jestem całkowitym samoukiem. Dlatego też jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju aranżacje itp. to wzoruje się na zdjęciach i materiałach zamieszczanych w sieci. Przykład kilku super aranżacji ogrodów zamieszczam poniżej:
Na samym początku musimy zastanowić się jakie rośliny chcemy mieć w swoim ogrodzie, czy chcemy postawić altankę a może oczko. Po tym jak ustalimy już mniej więcej nasze oczekiwania co do naszego ogrodu przychodzi czas na stworzenie projektu. Pewnego rodzaju zarysu naszego przyszłego ogrodu. Najlepiej na kartce papieru nanieść ścieżki, elementy, które będą występowały w naszym ogrodzie. 
Kolejnym etapem będzie naniesienie roślin i krzewów. Oczywiście nie musimy robić tego tak jak profesjonaliści w specjalistycznych programach komputerowych. Do tego wystarczy nam zwykła kartka papieru, ołówek no i troszkę naszej wyobraźni. Z początku wszystko wydaje się trudne ale po rozrysowaniu naszego wymarzonego ogrodu wszystko idzie z górki. Gdy mamy już przygotowany wstępny plan przydomowego ogrodu należy ustalić etapy prac. Oczywiście nie możemy zacząć od sadzenia roślin kiedy nie mamy jeszcze np. odpowiednio przygotowanych miejsc. 

W moim przypadku wszystko zaczęło się od odgrodzenia miejsc, w których będą rosnąć krzewy i drzewa od trawnika. Następnie odpowiednio przygotowałam ziemię pod wymagania konkretnych roślin. Pamiętajcie, żeby zwrócić na to szczególną uwagę ponieważ niektóre rośliny mogą mieć spore wymagania jeśli chodzi o podłoże. 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam powodzenia w aranżacji waszych przydomowych ogrodó.
Do zobaczenia w kolejnym wpisie:*